Haber

NATO’dan Türkiye kararı… Bakan Akar, Stoltenberg ile görüştüğünü açıkladı

Japon bilim insanı fay hattının uydu görüntülerini paylaştı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Bakan Akar ve Stoltenberg, Hatay’da meydana gelen depremin hasarını havadan inceledi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “yüzyılın felaketi”nin ardından Türkiye’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edilen Stoltenberg, daha sonra uçakla geldiği Adana’daki 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından karşılandı.

Buradan helikopterlere binen Bakan Akar ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hatay’da meydana gelen depremin havadan verdiği hasarı inceledi. Akar, Stoltenberg’e Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen deprem ve sonrasındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

-“DAYANIŞMA VE OMUZ OMUZ DURUMUNUN AÇIK GÖSTERGESİ”

Görüşmede Bakan Akar’ın, iki büyük deprem felaketi ve ziyaretin ardından gösterilen dayanışma ve depremde hayatını kaybedenler anısına NATO Karargahında bayrakların indirilmesi nedeniyle Stoltenberg’e teşekkür ettiği öğrenildi. 14 Şubat’ta NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın açılışında saygı duruşunda bulundu.

NATO’DAN 2 ÖNEMLİ KARAR

Tüm bunları NATO’nun birlik ve beraberliğinin en açık göstergesi olarak nitelendiren Akar’ın görüşmede şu sözleri kullandığı bildirildi:

mihaliccik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu