Haber

Murat Kurum konteyner kentlere yerleştirilen depremzedelerin ihtiyaçlarını dinledi: Allah razı olsun

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların üzerinden 17 gün geçti.

11 ili etkileyen depremde 42 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti.

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremin ardından binlerce vatandaş evsiz kaldı.

Geçici konutlarda yaşam başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İşletmeciliği Başkanlığı, yaşam boyu mücadelenin devam ettiği afet bölgelerinde geçici çadırlar ve konteyner kentler kurdu.

Kurulan yeni yaşam alanlarında depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışmalar yapılıyor.

Bakan Kurum afet bölgesini takibe aldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uyumlaştırma çalışması yürüttüğü Gaziantep’teki depremler çerçevesinde İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Sosyal alanlar da oluşturuldu.

Bakan Kurum, bölgede kurulan konteyner kentlerde bulunan gıda, sosyal market ve giyim, erkek kuaförü, bayan kuaförü, kreş, oyun parkı, basketbol sahası ve camileri tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Eğitim alanları da ziyaret edildi.

Depremzedeleri ziyaret eden Kurum, çocukların eğitimi için kurulan alanda incelemelerde bulunarak sabahları ilkokul öğrencilerine, öğleden sonra ise ortaokul öğrencilerine eğitim verecek prefabrik derslikleri ziyaret etti.

Bakan Kurum, kendisine eşlik eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve prefabrik eve yerleşen Ayşe Alan ile görüştü.

“Allah razı olsun teyze”

Bakanlar Kurulu Başkanı Ayşe Alan, “Allah sizden razı olsun” diyerek, “Allah senden razı olsun teyze. Geçmiş olsun, başımız sağolsun”diledi.

Eksikliklerin giderilmesi için soruşturma başlatıldı.

Bakan Kurum, hediye dağıttığı çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirirken, askerlerin bu alana kurdukları çamaşır ve kurutma makinelerini de yeniden inceleyerek, gerekli diğer ihtiyaçların karşılanması için yetkililere talimat verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu