Haber

Muğla Büyükşehir Ekipleri, Deprem Bölgesinde Altyapı Onarımlarını Sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bir yandan deprem bölgesi Malatya’daki çadır ve konteyner kentlere içme suyu sağlarken, diğer yandan şebeke arızalarına müdahale ediyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, depremin yaşandığı illerde çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, depremin yaşandığı illerden biri olan Malatya’da aktif olarak çalışıyor. MUSKİ, içme suyu kiti, elektrik kiti, portatif araç bakım kiti, su tankeri, vidanjör ve hendek açma makineleri ile sahada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Malatya’da konteyner ve çadır kentlere içme suyu temin edilmesinin yanı sıra MUSKİ grupları, ağır hasar gören ve yıkılan binaların su bağlantılarını kesti. Aynı zamanda gruplar şebeke arızalarına müdahale ederken, çalışmayan kuyuların elektrik arızalarını da gidermeye devam ediyor. MUSKİ ekipleri ayrıca susuz bölgelere su tankerleri ile su desteği sağlamakta, ayrıca vidanjör ve hendek açma hizmetleri de vermektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ grupları, Malatya MASKİ Genel Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda Eskişehir ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleriyle koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yenisarbademli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu