Haber

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan depremzedelerle ilgili yeni karar

DUVAR- 20 Şubat Pazartesi günü prestijli 71 ilde eğitime başlayacaklarını belirten Bakan Mahmut Özer, 10 ildeki çalışmaları tamamladıklarını ve salı günü prestijli hangi il ve ilçede eğitime başlayacaklarını açıklayacaklarını söyledi. başlayacak.

Özer, deprem bölgesindeki illerde kayıtlı öğrencilerin Türkiye genelinde aynı fiyatlı okul türüne “ikametgah neresi olursa olsun” ve “hiçbir koşul aranmaksızın” nakledilmesi sürecinin devam ettiğini belirterek, “Bu kapsamda 35 bin 24 öğrenci Şu ana kadar diğer illere de transferleri oldu” dedi.

Bakan Özer, “2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminde deprem bölgesinde okuyan öğrencilerimizin devamsızlık hükümlerinden muaf tutulacağını duyurduk. 10 ilden başka illere sevk edilen öğrencilerimizin muaf tutulmasına karar verdik. deprem afeti nedeniyle illerden devamsızlıkla ilgili hükümler.”

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin okullara, lise düzeyinde ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yatay geçiş için başvurduklarını belirten Özer, kredili yurtlar kurumunun yurtlarında kalan öğrencilerin yatay geçişlerinin yapılacağını bildirdi. Bakanlık çalışanları tarafından bu yurtlara giderek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu